Search
niedziela 22 Lipiec 2018
  • :
  • :

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE OCZAMI KIEROWCY

Mszczonowski dzielnicowy asp. szt. Sławomir Zieliński, pomimo niesprzyjającej pogody i strug deszczu zorganizował happening dla młodzieży, jak również dla osób dorosłych pod hasłem „Bezpieczeństwo na drodze oczami kierowcy” w ramach działań „Akademia Dzielnicowego”.

W dniu 13.11.2017 roku na teren boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej w Mszczonowie wjechał samochód ciężarowy do którego mógł wsiąść każdy chętny, zarówno dziecko, jak też osoba dorosła, aby zobaczyć jaką widoczność ma kierowca z tak dużego samochodu. Inicjatorem działań był asp. szt. Sławomir Zieliński, któremu nie straszna była listopadowa pogoda, aby zrealizować happening pod nazwą „Bezpieczeństwo na drodze oczami kierowcy”. Dzielnicowy postanowił uświadomić przede wszystkim młodemu społeczeństwu jak wielkie znaczenie ma nierozważne zachowanie ludzi, którzy często w sposób nieodpowiedzialny nagle wchodzą na jezdnie, nie zwracając uwagi na dłuższą drogę hamowania załadowanego kilkoma tonami towaru zespołu pojazdów. Wokół samochodu wytyczone zostały martwe strefy, czyli miejsca, w których kierowca nie widzi co się dzieje. Policjant podzielił się również z młodzieżą swoim zawodowym doświadczeniem dzięki któremu mógł opowiedzieć o bezmyślnych zachowaniach pieszych na drodze.

Dodatkowo młodzież miała możliwość porozmawiać z kierowcą, który samochodem ciężarowym jeździ niemal codziennie. Sam przyznaje, że do niebezpiecznych zdarzeń dochodzi nie tylko przez nadmierną prędkość, ale również przez uwagę pieszych skoncentrowaną na telefonach komórkowych a nie na drodze.

st. sierż. Emilia Wielorańska