Search
sobota 22 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Mszczonowianka tuż za podium

3330Żeńska drużyna Mszczonowianki po raz kolejny pokazała się z dobrej strony w turnieju halowym. Tym razem podopieczne Bartłomieja Czarneckiego zajęły 4 miejsce w rozegranym w Żyrardowie Turnieju o Puchar Prezesa Spółki „Aqua”.

W zawodach obok Mszczonowianki wystąpiły dwie drużyny reprezentujące Żyrardowiankę, ULKS Wiskitki, Mazovia Grodzisk Mazowiecki, Wojownik Skierniewice, Zamłynie Radom i KS Raszyn.

Zespoły podzielono na dwie czterozespołowe grupy z których po 2 najlepsze ekipy awansowały do półfinałów. W grupie A zdecydowanie najlepsza okazała się Mazovia Grodzisk Mazowiecki, która wywalczyła komplet punktów. Zacięta walka toczyła się natomiast o drugie premiowane awansem miejsce o które walczyły zespoły Mszczonowianki i ULKS Wiskiti. Obie ekipy na koniec miały po 4 punkty na koncie, a w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami (1:1). Decydowała więc różnica bramek, a tę lepszą miały mszczonowianki i to one zameldowały się w najlepszej czwórce turnieju. Dostarczycielem punktów w tej grupie był drugi zespół Żyrardowianki, który doznał kompletu porażek.

Równie ciekawie było w grupie B w której najlepsza okazała się ekipa Zamłynia Radom, pokonując 1:0 Żyrardowiankę, 2:0 Wojownika Skierniewice i dzieląc się punktami z KS Raszyn (0:0). Podobnie jak w grupie A, również i w tym przypadku dwie ekipy zgromadziły na koniec po 4 punkty, ale tym razem nie stosunek bramek, a wynik bezpośredniego meczu pomiędzy Żyrardowianką i KS Raszyn (1:0) przemówił na korzyść żyrardowianek.

W pierwszym półfinale Żyrardowianka po zaciętym meczu pokonała faworyzowaną ekipę Mazovii Grodzisk Mazowiecki 1:0, a Mszczonowianka długo stawiała opór Zamłyniu Radom, tracąc bramki w końcówce spotkania (0:2).

W meczu o III miejsce Mszczonowianka nie była już w stanie przeciwstawić się Mazovii Grodzisk Mazowiecki, przegrywając wyraźnie 0:6. W finale pomiędzy Żyrardowianką i Zamłyniem Radom bramki nie padły, a karne skuteczniej egzekwowały radomianki i to one wyjechały z Żyrardowa z pucharem prezesa spółki „Aqua”.

Wyniki:

Grupa A

Żyrardowianka II – Mszczonowianka 0:2

Mazovia Grodzisk Maz. – ULKS Wiskitki 2:0

Żyrardowianka II – ULKS Wiskitki 0:1

Mazovia – Mszczonowianka 3:2

Żyrardowianka II – Mazovia 1:3

Mszczonowianka – ULKS 1:1

Tabela:

  1. Mazovia Grodzisk Maz. 3 9 8:3
  2. Mszczonowianka 3 4 5:4
  3. ULKS Wiskitki 3 4 2:3
  4. Żyrardowianka 3 0 1:6

Grupa B

Żyrardowianka – Zamłynie Radom 0:1

Wojownik Skierniewice – KS Raszyn 0:2

Żyrardowianka – KS Raszyn 1:0

Zamłynie – Wojownik 2:0

Żyrardowianka – Wojownik 2:2

Zamłynie – KS Raszyn 0:0

Tabela:

  1. Zamłynie Radom 3 7 3:0
  2. Żyrardowianka 3 4 3:3
  3. KS Raszyn 3 4 2:1
  4. Wojownik 3 1 2:6

Półfinały:

Żyrardowianka – Mazovia Grodzisk Maz. 1:0

Mszczonowianka – Zamłynie Radom 0:2

Mecz o III miejsce:

Mszczonowianka – Mazovia Grodzisk Maz. 0:6

Finał:

Żyrardowianka – Zamłynie Radom 0:0 (karne 1:2)