Search
czwartek 20 Wrzesień 2018
  • :
  • :

W 4. kolejce IV ligi Mszczonowianka pokonała na własnym boisku MKS Piaseczno 2:0 po bramkach Damiana Pociecha i Piotra Cudnego.

Podopieczni Roberta Moskala odnieśli czwarte ligowe zwycięstwo, ale z całą pewnością nie zaliczą meczu z MKS Piaseczno do szczególnie udanych. Spotkanie dobrze się ułożyło do mszczonowian, którzy byli tego dnia skuteczniejsi od rywala, ale gra im się nie specjalnie kleiła, zwłaszcza w środku pola, gdzie brakowało kogoś, kto wziąłby na siebie ciężar gry.

Sytuacji bramowych z obu stron było w tym meczu jak na lekarstwo. W 10 minucie, gdy chwilę wcześniej mszczonowianie zanotowali serię niedokładnych podań i prostych strat, nagle Łukasz Gołka popisał się pięknym, niemal 50 metrowym crossowym podaniem, do piłki dopadł Damian Pociech, który wygrał biegowy pojedynek z obrońcą, wyszedł na czystą pozycję i sprytnym technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce.

W 37 minucie mszczonowianie przeprowadzili jedną z nielicznych składnych akcji i po dośrodkowaniu z lewej strony Marcin Gregorowicz przytomnie odegrał w polu karnym do nadbiegającego Piotra Cudnego, który płaskim strzałem podwyższył na 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy, natomiast o drugiej połowie wypadałoby jedynie wspomnieć, że… się odbyła.

Obie drużyny miały problemy z kreowaniem sytuacji bramkowych, choć zdecydowanie częściej przy piłce byli goście z Piaseczna. Niewiele jednak z tego wynikało i Robert Stawiarski nie miał zbyt wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Jeszcze mniej działo się jednak pod bramką gości, ale wynik 2:0 udało się dowieźć do końcowego gwizdka, dzięki czemu mszczonowianie nadal mają komplet punktów.

W najbliższą niedzielę dojdzie do meczu na szczycie IV ligi, bowiem Mszczonowianka zmierzy się z inną niepokonaną dotąd drużyną – Pilicą Białobrzegi. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie rywala w niedzielę, 3 września, o godzinie. 16.00.

Mszczonowianka – MKS Piaseczno 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Pociech (10′), 2:0 Cudny (37′).

Mszczonowianka: Stawiarski – Koziarski (87′ Skórzyński), Gołka (67′ Chukwuemeka), Worach, Wójcik, Pociech (79′ Samoraj), Janik (67′ Lepa), Gliński, Dylewski (69′ Sosnowski), Cudny (89′ Czeremużyński), Gregorowicz.