wtorek 21 Sierpień 2018
  • :
  • :

Ciężka przeprawa na początek

W czwartek, 26 października, UKS Olimpijczyk 2008 rozpoczął zmagania w IV lidze MWZPS. Pierwszy mecz odbył się w Mszczonowie a rywalem lokalnych siatkarzy był zespół SPS Konstancin Jeziorna. Drużyna, której kompletnie nie znali, bo nie mieli okazji rywalizować z nią w poprzednich sezonach.

Mszczonowianie do meczu przystąpili bardzo skoncentrowani i szybko wygrali pierwszego seta 25:14. Rywal nie sprostał skutecznej grze, czym nieco uśpił czujność zespołu Grzegorza Piątkowskiego. Odbiło się to w drugim secie, gdy przytrafiło się dużo błędów w zagrywce a goście rozgrywali się coraz bardziej. Zarówno tą partię, jak i trzecią, niestety Olimpijczycy przegrali, próbując wrócić do swojej gry. Czwarty set, to powrót do skuteczności z początku meczu i wygrana wyrównująca stan meczu na 2:2. W piątej partii siatkarze z Mszczonowa nie dali się zdominować i w dobrym stylu zwyciężyli 15:7. Ostatecznie po ciężkim pojedynku 3:2 (25:14, 23:25, 18:25, 25:20, 15:7).

Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Malewski © (11 pkt), Michał Gmurek (13 pkt), Jan Marat (8 pkt), Tomasz Antoniak (8 pkt), Damian Sieczkowski (7 pkt), Łukasz Jasiński (4 pkt), Mateusz Antoszewski (4 pkt), Damian Szachowicz (2 pkt), Dawid Baka, Mateusz Boczkowski (1 pkt), Kamil Ziółkowski, Daniel Czarnecki i Mikołaj Osiński.