czwartek 20 Wrzesień 2018
  • :
  • :

Cenne punkty z Grodziska

siayttaaW rozegranym 10.01.2014r. w ramach rozgrywek IV ligi siatkówki drużyna Olimpijczyka Mszczonów pokonała w Grodzisku Mazowieckim tamtejszą Spartę II Grodzisk Mazowiecki 3:1

Mecz od samego początku bardzo dobrze ułożył się dla siatkarzy Olimpijczyka, którzy szybko narzucili swoje warunki gry Bardzo skuteczny w ataku był Kołodziejski, który wraz z Antoniakiem, Sobolewskim i dobrze grającym na środku Maratem odebrali ochotę do walki gospodarzom. Ci natomiast popełniali proste błędy ale mimo to walczyli ambitnie. Pierwszego seta wygrywają jednak podopieczni Grzegorza Piątkowskiego pewnie 25:17 i obejmują prowadzenie w meczu 1:0.
Drugi set spotkania w pierwszej jego fazie wyglądał bardzo podobnie do tego co, działo się w pierwszej partii. Wszystko jednak mszczonowianom szło dobrze do stanu 16:11. Wtedy to nie mający nic do stracenia grodziszczanie zaczęli grać dobrze blokiem i doprowadzili do emocjonującej końcówki, którą jednak wygrał doświadczony zespół przyjezdny 25:23 i było już 2:0.
Również trzeci set spotkania dobrze ułożył się w pierwszej jego fazie dla podopiecznych Grzegorza Piątkowskiego, którzy prowadzili w dość szybkim tempie 5:1. W kolejnych jednak fazach to zespół Sparty grał o wiele lepiej. Wszystko przez dobrze funkcjonujący element bloku i grę na kontrach co doprowadziło ostatecznie do wygranej partii 25:18 i przedłużenia nadziei na punkty. Olimpijczyk prowadził w meczu już tylko 2:1.
Dopiero w czwartym secie goście udowonili swoim przeciwnikom, że są od nich o klasę lepsi i udowodnili to przez bardzo dobrą grę Marata, Sobolewskiego i Antoniaka, którzy nie byli momentami do zatrzymania i dzięki temu to Olimpijczyk wygrał seta 25:17 i całe spotkanie 3:1. Teraz podopieczni Grzegorza Piątkowskiego zagrają we wtorek w Pruszkowie z tamtejszą Ósemką. Początek tego starcia o 20:00. Sparta natomiast w najbliższą niedzielę zagra w Żyrardowie z tamtejszą Żyrardowianką. Początek tego meczu o 19:00.