Kultura i rozrywka

IV spotkanie z pasjami: Czy szata zdobi człowieka? spotkanie z Hanną Gajos.

IMG_0382Za nami kolejne Spotkanie z Pasjami. Tym razem gościem wideo konferencji była pani Hanna Gajos, która odpowiadała na pytania związane z trendami mody i dobrymi praktykami z których możemy wziąć przykład kreując swój wizerunek i wygląd. Głównym pytaniem, na które uczestniczki uzyskały odpowiedź było: Jak dobrze wyglądać w każdym wieku? Pani Hanna starała przekonać się wszystkich widzów, jak wielki wpływ na samopoczucie i samoocenę ma styl naszego ubierania się. Jak zwykle wiele radosnych chwil, dużo porad i zaskakujących zwrotów akcji a uczestnicy bardzo zadowoleni.

 

Spotkanie zatytułowane „Czy szata zdobi człowieka?” pozwoliło znaleźć odpowiedź na to pytanie oraz rozwiało wiele wątpliwości dotyczących mody i stylu. Pokazało, że moda i kształtowanie swojego wizerunku mogą stać się przyjemnym sposobem na wyrażanie swojej osobowości i temperamentu, a także na podwyższenie samooceny. Pani Hanna Gajos mówiła również o tym, jak modnie i z klasą można wyglądać niezależnie od wieku, płci i nawet zasobności portfela.

Projekt „Spotkania z pasjami” realizowany przy współpracy z Fundacją Orange zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań on-line, które będą się odbywały co dwa tygodnie w formie wideokonferencji (poprzez streaming online) z osobami ze świata telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażując się w życie społeczności lokalnych. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Źródło: http://biblioteka-mszczonow.pl/
IMG_0400 IMG_0388 IMG_0393