Na sygnale

Kronika PSP Żyrardów

SONY DSCWypadki samochodowe, pożar  ściółki i interwencja zaniepokojonych sąsiadów. Tydzień w kronikach PSP Żyrardów.

W poniedziałek 22 września ok. g. 11.03 w Mszczonowie przy ul. Dworcowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kobiety kierujące pojazdami opuściły je przed przybyciem zastępów straży. Jedną z kobiet, która była w ciąży, zajęli się strażacy podając jej tlen, zabezpieczając „folią życia” przed utratą ciepła oraz udzielając wsparcia psychologicznego do czasu przybycia karetki pogotowia, która odwiozła poszkodowaną do szpitala. W rozbitych pojazdach odłączono akumulatory oraz zakręcono zawór gazowy w jednym z nich. Po prawie czterech godzinach zabezpieczania terenu zdarzenia, kiedy swoje czynności zakończyli policjanci miejsce zdarzenia uprzątnięto i zmyto jezdnię. W akcji uczestniczyło łącznie 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów, na miejscu obecny był również Komendant Powiatowy PSP z Żyrardowa.

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych w Mszczonowie ok. g. 11.34 do podobnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Środkowej i Moniuszki w Żyrardowie. Tu również jedna z dwóch poszkodowanych osób była w ciąży, została zabrana do szpitala przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy PSP w Żyrardowie, strażacy oznakowali teren akcji i odłączyli akumulatory w pojazdach. Po niespełna półgodzinnej akcji 10 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Żyrardów powróciło do strażnicy.

We wtorek 23.09.2014 r. ok. 10.15 na skrzyżowaniu ulic Okrzei i Wyspiańskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Mercedes i Opel. W wyniku kolizji ranne zostały dwie osoby, którym pomocy udzielił obecny na miejscu zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy pod czujnym okiem Komendanta Powiatowego zabezpieczyli teren akcji, odłączyli akumulatory w pojazdach a na zakończenie akcji usunęli za pomocą sorbentu niewielką plamę oleju rozlanego na jezdni.

 W piątek 26 września ok. g. 14.19 jeden zastęp z JRG Żyrardów został zadysponowany do gaszenia pożaru poszycia leśnego przy torach kolejowych. Pożar ugaszono jednym prądem wody a następnie okopano pogorzelisko, gdyż mała wilgotność ściółki mogła spowodować ponowne rozpalenie się ognia. Cała akcja zajęła 4 strażakom nieco ponad godzinę.

W sobotę 27 września ok. g. 9.00 sąsiedzi zaniepokojeni stanem zdrowia i długą nieobecnością starszego małżeństwa poprosili policję i strażaków o sprawdzenie lokalu mieszkalnego w bloku przy ul. Mireckiego w Żyrardowie. Po dojeździe na miejsce strażacy rozstawili drabinę i po wejściu na górę stwierdzili, że nikomu na szczęście nic się nie stało a starsze małżeństwo na widok strażaków otworzyło drzwi i wpuściło do środka ratowników

Źródło:zyroskop.info.pl