Kultura i rozrywka

Nietuzinkowe „Lato w Mieście”

14548Mszczonowski Ośrodek Kultury, co roku organizuje cieszącą się niebywałym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności akcję  „Lato w Mieście”, która z uwagi na ciekawy program, nietuzinkowe zajęcia i wiele atrakcji przyciąga gro dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Mszczonów.
Tradycyjnie akcja „Lato w Mieście” ruszyła z początkiem sierpnia i trwała do końca wakacji. W tym roku zabawa wystartowała pod hasłem „TERMY, SŁOŃCE I ZABAWA”, a Mszczonowski Ośrodek Kultury ściśle współpracował z Termami Mszczonów.
Program przygotowany został  z myślą o najmłodszych dzieciach, młodzieży oraz dorosłych mieszkańcach miasta i gminy.
Dla najmłodszych dzieci zorganizowano codzienne poranki filmowe, zajęcia muzyczno-ruchowe, a także sobotnie bale taneczne (dwie soboty).
Dla nieco starszych MOK przygotował zajęcia teatralne, zajęcia taneczne z elementami Hip- Hopu, zajęcia z tworzenia scenek sytuacyjnych oraz skeczy i prezentowanie ich na scenie, gry i zabawy dramatyczne, karaoke czyli wakacyjne spotkania z piosenką w plenerze, wirtualne gry komputerowe oraz zajęcia gry na gitarze i trąbce, zajęcia zespołu instrumentalnego, warsztaty wokalne grupy „Voice” i  „Wokaliza”, a także warsztaty integracyjne (logopedyczno-plastyczne).
Mszczonowski Ośrodek Kultury nie zapomniał również o nieco starszych przygotowując zajęcia plastyczne dla dorosłych, w tym malowanie w plenerze na płótnie, a także nocne seanse filmowe na Termach i  tańce przy dźwiękach kapeli w sali klubowej MOK.
Tradycyjnie odbywały się także spotkania zespołu śpiewaczego „Słoneczko”.
Wymieniając szereg zajęć i kół zainteresowań nie można pominąć również imprez plenerowych.
W piątek 29 sierpnia w ramach trwania akcji „ Lato w Mieście” w sali kinowej MOK zorganizowano uroczyste podsumowanie wakacji połączone z prezentacją grup aktywnie uczestniczących w zajęciach, które miały okazję pochwalić się przed zgromadzoną publicznością swoimi wakacyjnymi osiągnięciami.
Publiczność mogła posłuchać wspaniałych głosów wokalistek z zespołu wokalnego „Wokaliza” i „Voice”, a także obejrzeć prace
dzieci uczestniczących  w warsztatach terapeutycznych. Występ dała także grupa teatralna, która w humorystyczny sposób zaprezentowała krótkie teatralne scenki.
Na zakończenie dla wszystkich uczestników MOK zorganizował poczęstunek w postaci grilla.
Z kolei dla dorosłych mieszkańców dyrekcja ośrodka w sobotę (30 sierpnia) przygotowała biesiadę, na której wszyscy przybyli mieli możliwość wspólnie pobawić się w rytmach znanych i lubianych muzycznych przebojów.

Łukasz Nowakowski

Źródło: mszczonow.pl

14525 14526 14528 14529 14531 14532 14536 14537 14541 14546 14547