Aktualności

Co dalej z Park of Poland?

establishing_maleOd roku 2004 trwają rozmowy w sprawie inwestycji na terenie Mszczonowa. Ogromny kompleks parków rozrywki, rozmiarem kilkanaście przerastający wybudowaną niedawno Energylandię, miał zacząć powstawać w 2013 roku. Pomimo pojawiających się tu i ówdzie ogłoszeń o rozpoczęciu i wizualizacji, prace nie ruszały ani trochę naprzód. Tak wygląda obecnie teren pod Park of Poland:

552d100d52a32_gd

Budowę przesunięto na kolejny rok, a później na luty 2015. Podobno pierwsze łopaty mają zostać wbite w ziemie już niedługo.
Kiedy powstanie Park of Poland?
,, Planujemy rozpocząć budowę Aquaparku w połowie 2015 roku. Będzie to pierwszy etap parku rozrywki Park of Poland. Otwarcie parku wodnego zaplanowane jest na koniec 2016 roku,, – mówi Peter Dudolenski, dyrektor wykonawczy firmy Global City Holdings, inwestora który posiada w naszym kraju także sieć kinopleksów.
W pierwszej kolejności powstanie aquapark. Znajdzie się w nim duży basen oraz tropikalna wyspa z rozsuwanym dachem. Poza tym powstanie wodne miasteczko ze zjeżdżalniami i strefa zdrowia z profesjonalną odnową biologiczną.
,,Obecnie koncentrujemy się na pracach przygotowujących budowę Aquaparku. Rozpoczęliśmy jednak także analizę związaną z kolejnymi etapami Park of Poland – dotyczącą zarówno samych atrakcji tematycznych, jak i potencjalnych partnerów. Stworzenie całego parku zajmie nam około 6-8 lat – tłumaczy Peter Dudolenski i dodaje: W swoim ostatecznym kształcie w Park of Poland znajdą się: park tematyczny, aquapark oraz wiele tworzących całość atrakcji tematycznych dla wcszystkich klientów w każdym wieku, a także doskonale rozwinięta baza hotelowa. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad miliard złoth. Pierwsza część budowy związana z aquaparkiem wyniesie około 400 mln zł.
552d100ae1a95_gd