Uncategorized

Zespół Szkół z Mszczonowa wygrywa ,,Jestem Kibicem przez Duże K’’

9y3Ab2gzCeCUNs41C2NmIV edycja turnieju piłkarskiego rozgrywanego w ramach projektu ,,Razem bezpieczniej’’ – ,,Jestem Kibicem przez Duże K’’ promującego zdrową rywalizacje sportową  już za nami.
W dniu 22 maja na zaproszenie Dyrektora Zakładu Poprawczego w Studzieńcu oraz Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie do Studzieńca przyjechało 80 zawodników oraz ich opiekunowie reprezentujący następujące placówki: Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic – zwycięzca turnieju z ubiegłego roku, Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic, Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej, Liceum Ogólnokształcące z Mszczonowa, Zespół Szkół z Mszczonowa, Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa, Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa. Stawkę uzupełnili gospodarze, czyli wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. Drużyny już tradycyjnie w wyniku losowania podzielone na dwie grupy rozpoczęły rywalizację o miano najlepszego zespołu turnieju. Rywalizowali ze sobą również bramkarze o tytuł najlepszego z nich jak również zawodnicy grający w polu o tytuł ,,Najlepszego Strzelca’’. Losowanie nie sprzyjało gospodarzom, którzy w swoim pierwszym meczu spotkali się ze zwycięzcami z przed roku Zespołem Szkół nr 2 ze Skierniewic. Mecz finalistów turnieju z roku 2014 zakończył się remisem 1:1. Kolejne mecze pokazały, że Studzieniec w tym roku nie zagra jednak o najwyższą stawkę. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
1 – Zespół Szkół z Mszczonowa,
2 – Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic,
3 –  Liceum Ogólnokształcące z Mszczonowa,
4 – Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa,
5 – Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic,
6 – Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa,
7 – Zakład Poprawczy w Studzieńcu,
8 – Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej.
Do rozstrzygnięcia meczu o I miejsce potrzebna była seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy z Zespołu Szkół w Mszczonowie. W rywalizacji indywidualnej tytuł ,,Najlepszego Bramkarza’’ zdobył Sebastian CYMERMAN z drużyny tegorocznego triumfatora. Na pocieszenie reprezentantom gospodarzy został wywalczony drugi raz z rzędu przez Pawła Redmanna – zdobywcy 9 bramek – tytuł ,,Najlepszego Strzelca’’.
Tradycją naszego turnieju jest to, że każda drużyna otrzymuje nagrody. Wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i piłki nożne. Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzymał karnet dla zawodników i opiekunów na trzy godzinny pobyt w zespole term w Mszczonowie.
Druga i trzecia drużyna otrzymała po zestawie 10 kontrastów. ,,Najlepszy Bramkarz’’ otrzymał dyplom, statuetkę, bluzę i rękawice bramkarskie, a ,,Najlepszy Strzelec’’ również dyplom, statuetkę oraz obuwie sportowe. Zadbaliśmy również o to, żeby zapewnić zawodnikom wodę oraz posiłek regeneracyjny, który spożyli w stołówce naszej placówki.
Zakup takich nagród możliwy był dzięki wsparciu sponsorów, którymi okazali się:
– Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puszczy Mariańskiej – której Przewodniczącym jest Pani Wioleta MALOWANIEC,
– Starosta Powiatu Żyrardowskiego – Pan Wojciech SZUSTAKIEWICZ,
– Prezydent Miasta Skierniewice – Pan Krzysztof JAŻDŻYK,
– Prezydent Miasta Żyrardowa – Pan Wojciech JASIŃSKI,
– Burmistrz Miasta Mszczonowa – Pan Józef KUREK.
x2Bm1UeGM9FtLewXNEFH vQkvM86trKBfLSOGY3mE image021(9) 363053_DSC03858_4 9C33TPaxiUr0WAM2DN07
image025(6) image023(7) image017(8) image015(8)