Aktualności, Kultura i rozrywka

Odpust w parafii Świętego Ojca Pio

_DSC696927 września w parafii św. Ojca Pio w Mszczonowie odbył się odpust.

Centralnym punktem odpustowego festynu była wielka, profesjonalna scena, której nie powstydziłaby się  większość dużych i znanych  imprez plenerowych. To na niej odbył się  koncert dnia, podczas którego uczestnicy pikniku mogli oklaskiwać zespół Trzecia Godzina Dnia. W programie festynu nie mogło też  oczywiście zabraknąć  występu chluby Mszczonowa – Orkiestry Dętej OSP. Religijne pieśni śpiewała także parafialna SCHOLA. Wieczorem do tańca grał zespół VERUS. Na scenie miejscowa młodzież wystawiła ponadto  spektakl dla najmłodszych,  zatytułowany „Królewna Śnieżka”. Dopełnieniem atrakcji dla dzieci były: „dmuchańce – skakańce”, przejażdżki bryczkami, możliwość zakosztowania rajdowej jazdy  zabytkowym motocyklem, a także tory przeszkód i punkty zabaw. Dorośli mogli natomiast podziwiać  zabytkowe pojazdy, przyprowadzone przez pasjonatów motoryzacji i popróbować szczęścia w loterii fantowej, z której dochód był przeznaczony na sfinansowanie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży  z parafialnych organizacji. Na ten sam cel trafić również  mają  pieniądze uzyskane ze sprzedaży: ciast, potraw grillowych, kanapek, a także napojów, sprzedawanych przez zaangażowanych parafian, wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć  w wielkiej, odpustowej integracji rodzin. Odpust był nie tylko świętem religijnym, ale także zbiorowym wysiłkiem na rzecz promocji parafii i zadbania o jej najmłodszych członków. Festynowe  chwile radości i zabawy, przełożą  się na feryjną  frajdę  dla małych ministrantów i członków Scholki. Bezcenny  zdaniem proboszcza Tulina jest   też  ten wspólny czas,  spędzony  przy kaplicy przez całe parafialne rodziny. Wszyscy w tygodniu mamy tak mało czasu dla siebie, więc dobrze, że choć  podczas takiego  festynu możemy razem, rodzinnie uczestniczyć  w godnej zabawie na chwałę  Parafii i jej Wielkiego Patrona.
Na zakończenie   warto wspomnieć  o ognisku, jakie było podsumowaniem odpustowego dnia i nagrodach,  rozdawanych ze sceny tym, którzy aktywnie uczestniczyli w festynowych atrakcjach. Najmłodsi,  biorący udział w konkursach i zabawach  z rąk duszpasterza parafii otrzymywali na scenie upominki. Dorośli, uczestniczący w  loterii,  na pożegnanie wzięli natomiast udział w losowaniu nagród głównych, czyli: dwóch rowerów, telewizora, drukarki i nawigacji samochodowej.

Przy takim rozmachu tegorocznego odpustu, trudno sobie nawet wyobrazić, czym ksiądz proboszcz wraz ze swoimi parafianami zaskoczy nas w roku przyszłym.

MM

_DSC6960 _DSC6962 _DSC6963 _DSC6964 _DSC6965 _DSC6967 _DSC6968 _DSC6969 _DSC6971 _DSC6972

17310 17341