Na sygnale

Tragiczne wypadki w powiecie żyrardowskim. Apel Policji o rozsądek.

hfffffW ostatnich dniach w powiecie żyrardowskim doszło do trzech tragicznych wypadków drogowych, w których dwie osoby trafiły do szpitala, natomiast jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Pierwszy z wypadków, miał miejsce w ostatnich dniach, w Żyrardowie, gdzie kierujący pojazdem Fiat Siena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce i doprowadził do jej potrącenia. Na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy potrąconej kobiecie. Zareagowała przypadkowa osoba i wezwała pomoc, kobieta została przewieziona do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.

W ostatnich dniach, w Mszczonowie. doszło do zderzenia rowerzystki z nietrzeźwym pieszym. 39-letni mężczyzna wyszedł zza zaparkowanego pojazdu i przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wymusił pierwszeństwo na jadącej rowerem 55-letniej kobiecie, która zmuszona do gwałtownego hamowania nie zachowała równowagi i spadła z roweru. 55-latka trafiła do szpitala z podejrzeniem złamania miednicy.

W Gminie Puszcza Mariańska, doszło do najtragiczniejszego- z tych trzech w skutkach wypadku, gdzie pieszy, 59 letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem prawdopodobnie nie zauważył pieszego, doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny.

Wraz ze zmianą czasu z letniego, na zimowy, szybko zapada zmrok. Wg statystyk, w okresie jesienno-zimowym policja odnotowuje wzmożoną ilość wypadków i kolizji również z udziałem pieszych i rowerzystów. Piesi, czy rowerzyści często są niewidoczni dla kierujących w wyniku czego często dochodzi do wypadku.

Policja apeluje: do pieszych o szczególną uwagę na drogach, o używanie odblasków. Do kierujących: o wyobraźnię, o trzeźwość, gdyż w dalszym ciągu zatrzymywane są osoby, które prowadzą pojazd w stanie nietrzeźwości, czy przekraczają znacznie dozwoloną prędkość. Natomiast  do wszystkich użytkowników dróg – policjanci apelują o rozsądek i zachowanie wyobraźni na drodze.