Aktualności, Kultura i rozrywka

Wyróżnienie w konkursie Zbiórka zużytych baterii 2015

17634Przedszkole Niepubliczne Smerfolandia wzięło udział w Konkursie zbiórki zużytych baterii 2015. Akcja została zorganizowana  przez Samorząd Województwa Mazowieckiego a patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Konkurs trwał przez trzy tygodnie września i łącznie Smerfy zebrały 460 kg zużytych baterii czym zasłużyły sobie na Wyróżnienie.  Akcja, która miała miejsce w ponad 300 placówkach na Mazowszu zaangażowała nie tylko dzieci ale również całe rodziny, znajomych i lokalnych przedsiębiorców.

Z racji ogromnej ilości zebranych baterii Smerfolandia została zaproszona na uroczystą Galę wręczenia nagród. Reprezentanci Przedszkola -wylosowane dzieci Adrian, Oliwia i Eliza wraz z Panią Iloną Grzejszczak najbardziej zaangażowanym rodzicem oraz dyrekcją wzięli udział w Gali, która miała miejsce w ostatni wtorek (20 października). Na podsumowanie Konkursu laureaci zostali zaproszeni do Teatru Baj w Warszawie. Na uroczystej Gali przemawiali pomysłodawcy i organizatorzy Zbiórki opowiadając najmłodszym dlaczego tak ważne jest dbanie o środowisko i zbieranie zużytych baterii. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. Przedszkole Smerfolandia swoim wynikiem uplasowało się na czwartym miejscu otrzymując wyróżnienie,  dyplom oraz szereg nagród. Na scenie zostało wręczone „złote pudło” z książkami dla Przedszkolaków oraz podziękowanie i pamiątkowa tabliczka. Pozostałe nagrody (kuchnia, traktor, znaki drogowe, sygnalizator) z uwagi na gabaryty zostaną dostarczone bezpośrednio do placówki.  Po wręczeniu nagród na wszystkie dzieci czekały konkursy i zabawy na scenie. Najodważniejsze dzieci wygrywały upominki za udzielenie prawidłowych odpowiedzi. Na zakończenie na wszystkich czekała kolejna atrakcja  pokaz iluzjonistyczny i dwóch przezabawnych Magików. Godzinny występ byłe pełen humoru i niesamowitych doświadczeń z ogniem, zimnym azotem i pianą mydlaną. Po uroczystej Gali na gości czekał bankiet i mnóstwo smakołyków.

Smerfy wróciły do Przedszkola późnym popołudniem pełne wrażeń i upominków obiecując, ze w przyszłym roku jeszcze bardziej zaangażują się w zbiórkę.

Wzmianka o całym przedsięwzięciu pojawiła się w telewizji regionalnej w wieczornym Kurierze 20 października.

Anna Kawecka

17637

17638 17642 17634