Edukacja

Bezpieczne ferie – zajęcia z przedszkolakami

img_2223Ferie zbliżają się wielkimi krokami, dlatego na kolejnym spotkaniu z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie poruszyliśmy temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w ferie.

We wtorek 7 lutego odwiedziła nas grupa przedszkolna Gumisie. Tym razem porozmawialiśmy sobie z dziećmi o nadchodzącym wolnym czasie – feriach zimowych. Poruszyliśmy temat zabaw na śniegu, ostrożności, bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Pięciolatki chętnie odpowiadały na wiele pytań, m.in.: jak należy ubierać się zimą, jakie kolory ubrań są widoczne dla kierowców, czemu nie można przeprowadzać bitwy na śnieżki twardymi kulami śniegowymi, dlaczego warto posiadać odblaski i dlaczego wrzucanie śniegu za kołnierz jest nieprzyjemne.

Temat sportów zimowych okazał się bardzo łatwy dla chłopców – sanki, narty i łyżwy im nie straszne.

Oczywiście nie obeszło się bez czytania na dywanie – poznaliśmy opowiadanie pt. „Kulig”, w którym poznaliśmy Bartka – chłopca, który swoje ferie spędzał u dziadka na wsi, i tak bardzo polubił kuligi, że któregoś dnia postanowił zrobić sobie jednoosobowy kulig, podczepiając swoje sanki do przyczepy dziadkowego traktora. A dziadek, jadąc traktorem do pobliskiej wsi, nie wiedział o pasażerze na gapę! Chwilowa heca zamieniła się w bardzo niebezpieczną sytuację…

Omówiliśmy sobie tą historię i doszliśmy do wniosku (zgodziwszy się z dziadkiem), że Bartek zachował się bardzo nieostrożnie i lekkomyślnie! Wspólnie również rozwiązaliśmy zagadki i nasze zajęcia dobiegły końca.

img_2221 img_2223 img_2225