Kultura i rozrywka

Zimowe ferie we Mszczonowie

Jak co roku, mszczonowskie instytucje przygotowały dla dzieci i młodzieży z gminy Mszczonów wiele atrakcji, które umiliły zimowy odpoczynek wszystkim tym, którzy spędzali swoje ferie w mieście.

Młodych mieszkańców nie zawiódł Mszczonowski Ośrodek Kultury, który w tym roku zaprosił ich na spotkania „W zaczarowanym świecie Harry`ego Pottera”. Wszystkie gry i zabawy zaproponowane dzieci i młodzieży były inspirowane filmami i powieścią o młodym czarodzieju, wykreowanym przez brytyjską pisarkę J. K. Rowling.  Uczestnicy ferii z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury mogli przypomnieć sobie fabuły poszczególnych tomów powieści poprzez seanse Zimowego Kina, które codziennie prezentowały im kolejny film o przygodach Harry`ego Pottera. MOK zapraszał także do wspólnej zabawy i ćwiczeń ruchowych – wszystkie one były inspirowane książkami J. K. Rowling. Uczestnicy zajęć mogli więc układać puzzle 3D związane z Hogwartem, poznawać różne style tańca uczniów magicznej szkoły, stworzyć swoje własne okulary czarodzieja czy też dowiedzieć się, jak swoim głosem i śpiewem zaczarować świat. Ferie z MOKiem upłynęły więc nie tylko pod znakiem czarodziejów, ale były również wypełnione spotkaniami tanecznymi, wokalnymi, edukacyjnymi, plastycznymi i zabawą. Przewodnikami po tym fantastycznym świecie byli kreatywni pracownicy Ośrodka, którzy codziennie mają przecież do czynienia z najprawdziwszą magią – Sztuką.

Biblio-Ferie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszczonwoie i jej osuchowską filię, to kolejny stały punkt zimowej przerwy od nauki. Także i w tym roku na odwiedzających „dom książek” czekało wiele atrakcji. Na początek strażnicy woluminów zaprosili dzieci i młodzież na seans obrazu zrealizowanego w studiu filmowym GHIBLI. Młodzi czytelnicy mieli także okazję zbudować bibliotekę z klocków LEGO. Miłośnicy gier mogli wziąć udział w dniu planszówek, by zmierzyć się w rywalizacji ze swoimi kolegami np. w rozgrywce Jengi. Do fanów nowoczesnych technologii skierowany był turniej gry FIFA na konsolę Xbox. Artystycznych wrażeń dostarczyło wszystkim spotkanie plastyczno-literackie „Banzai! Japonia dla dociekliwych”. Podczas ferii z biblioteką nie mogło również zabraknąć zajęć z duetem animacyjnym Małpie Figle, które jak zawsze wywołały wiele uśmiechu na twarzach najmłodszych.

Także osuchowska filia Biblioteki zaprosiła swoich młodych czytelników do wspólnego spędzania wolnego czasu. W niej również pojawiła się magia, której symbolem był Harry Potter i jego zaklęcia. Zajęcia plastyczno-literackie były związane z mityczną Narnią i jej mieszkańcami oraz bajkowym Misiem Uszatkiem. Młodzi mieszkańcy Osuchowa także mogli obejrzeć w swojej bibliotece film ze studia GHIBLI oraz sprawdzić swoje umiejętności w popularnych grach planszowych. „Kości opowieści” pomogły czytelnikom w układaniu własnych historii i pokazały, jak wielką moc posiada wyobraźnia.

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie, to placówka, która od początku swojego istnienia wykorzystuje nowe technologie w służbie człowieka i promuje ideę społeczeństwa informacyjnego. Właśnie dlatego w każdy dzień wolny od szkolnej nauki przyciąga do swojej pracowni komputerowej miłośników wirtualnych gier, którzy w GCI prowadzą zacięte rozgrywki przed ekranami.

Tradycyjnie już „Ferie na sportowo” zaproponował dzieciom i młodzieży Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od poniedziałku do piątku na wszystkich w hali sportowej czekali instruktorzy, którzy prowadzili zajęcia sportowe i konkursy ruchowe. Lodowisko, działające przy mszczonowskich Termach, oferowało z kolei wszystkim uczniom i studentom promocyjne bilety za symboliczną „złotówkę”. Wszyscy, którzy chcieli aktywnie spędzić ferie w mieście, mogli więc skorzystać z atrakcji przygotowanych przez OSiR.

We Mszczonowie czas wolny od szkoły nigdy nie jest nudny, co po raz kolejny udowodniły dwa, zimowe tygodnie. Choć aura nie rozpieszczała uczniów, raz posypując śniegiem, innym razem kropiąc deszczem, to jednak dzięki lokalnym instytucjom każdy mógł się, choć na chwilę, przenieść do innego, bardzo odległego świata i zostać czarodziejem, pisarzem, komandosem lub piłkarzem. Różnorodna oferta rozrywek z pewnością sprawiła, że nikt, komu chciało się opuścić ciepłe łóżko i włączony telewizor, nie poczuł się zawiedziony.

Dagmara Bednarek, GCI

21447

21448 21449 21450 21451 21452 21453 21454 21455 21456 21457 21458 21459 21460 21461