Kultura i rozrywka, Edukacja

Mszczonowskie zakończenia roku

Jeden z ostatnich piątków czerwca zawsze jest dniem, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie. Trudno im się zresztą dziwić, skoro zakończenie roku szkolnego oznacza nie tylko podsumowanie kolejnego etapu nauki, ale także rozpoczęcie wakacji. W dniu 23 czerwca aule i sale gimnastyczne placówek zlokalizowanych na terenie gminy zapełniły się więc uczniami, rodzicami a także nauczycielami i pracownikami. W mszczonowskiej szkole podstawowej uroczystości rozpoczęła dyrektor Agnieszka Walczyńska-Łoś, która podziękowała całej, szkolnej społeczności za pierwszy, wspólny rok pracy oraz życzyła wszystkim udanych, słonecznych wakacji. Po zakończeniu swojego przemówienia wręczyła też specjalne wyróżnienie. Otrzymała je uczennica klasy piątej, Gabriela Gołyńska, która zajęła III miejsce w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie. Tradycyjnie, podczas zakończenia roku szkolnego, wręczono także nagrody książkowe oraz świadectwa z tzw. „czerwonym paskiem” wychowankom szkoły, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Uroczystość podsumowania mijających miesięcy edukacji odbyła się również w Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza. Rozpoczęła ją dyrektor placówki, Anna Rusinowska, która także dziękowała za wspólnie spędzony, owocny czas i życzyła udanych wakacji. Jak w każdej szkole, także i w gimnazjum wręczono nagrody dla najlepszych uczniów.

Tego dnia wszyscy młodzi mieszkańcy Mszczonowa, którzy przez cały rok pilnie zdobywali wiedzę, mogli się poczuć naprawdę docenieni a każdy wychowanek lokalnych placówek – zmotywowany do wytężonej pracy od września. Zanim to jednak nastąpi, przed uczniami dwa miesiące wakacji i z tej okazji życzymy wszystkim słonecznego nastroju (i pogody), wielu chwil beztroskiego odpoczynku a także wspaniałych wspomnień, które naładują energią wystarczającą na wszystkie, szkolne miesiące.

Dagmara Bednarek, GCI