Edukacja

Stypendia Burmistrza rozdane

Aż siedem tysięcy złotych trafiło do czwórki uczniów z terenu gminy Mszczonów. Co roku otrzymują je szczególnie uzdolnieni uczniowie. Symboliczne czeki oraz upominki wręczył uczniom Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, Łukasz Koperski, przewodniczący Rady Miasta oraz Barbara Gryglewska, przewodnicząca komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Uczniowie przyznają, że o stypendiach wiedzieli, ale nie spodziewali się, że do nich trafi.

Trochę byłam zaskoczona. Oczywiście pozytywnie. Jestem bardzo zadowolona – mówi Anna Olborska. Tego typu stypendia na pewno motywują. To nagrodzenie ciężkiej pracy. Jeżeli jest dodatkowy cel to warto się starać – dodaje. Anna wzięła udział w konkursie polonistycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Jej średnia ocen wynosi 5,4. Chciałabym swoją przyszłość związać z pisaniem, być może dziennikarstwo. Chciałabym robić to co lubię, a lubię pisać – zdradza gimnazjalistka.

Piotr Liszewski, ze stypendium Burmistrza cieszy się już po raz trzeci. Jaka jest jego recepta na to by je zdobyć? Receptą na jego otrzymanie jest ciężka praca – mówi Piotr Liszewski. Nauczyciele zachęcają nas do pracy – dodaje. Swoją przyszłość chce związać z bankowością. Na razie marzy jednak o tym, by skończyć studia. Jest laureatem I miejsca w centralnym etapie Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacji. Średnia ocen Piotra wynosi 4,56.

Uczymy się dla siebie, by osiągnąć lepszą przyszłość – mówi o powodach napędzających do nauki Anna Laskowska. Po zakończeniu edukacji chciałaby pracować w zawodzie związanym z księgowością. Jest finalistką wojewódzkiego konkursu Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

Najmłodszą stypendystką została Gabrysia Gołyńska, uczennica V klasy szkoły podstawowej W jej imieniu stypendium odebrali rodzicie. Gabrysia jest na koloniach – wyjaśniał nieobecność Jacek Gołyński, tata Gabrysi. Córka powiedziała, że będzie radcą prawnym i będzie pracować w urzędzie – zdradził.

Zapracowaliście ciężko na te pieniądze. Życzę wam byście zapamiętali, że tylko ciężką pracą można dojść do sukcesu. Gratuluję – mówi Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Mszczonowa, wręczając symboliczne czeki. Słów uznania pod adresem uczniów oraz ich nauczycieli i rodziców nie szczędziła też Barbara Gryglewska. Możemy być dumni z takich młodych ludzi jakich mamy w naszej gminie. Rozpiętość wiekowa od 12 do 20 lat. Już przystąpienie do konkursu świadczy, że człowiek ma dobrą wiedzę. Zdobycie tytułu laureata to mistrzostwo świata. Gratulacje dla uczniów i tych, którzy ich przygotowali. To nie praca na lekcji. To praca na zajęciach pozalekcyjnych. Im się chce – mówi radna.

Troje stypendystów odebrało czeki w kwocie dwóch tysięcy złotych. Anna Laskowska otrzymała czek na tysiąc złotych.

Jarosław Pięcek, GCI

Piotr Liszewski – uczeń klasy IV Technikum w Zespole Szkół w Mszczonowie
Osiągnięcia:
1) Laureat I miejsca w centralnym etapie I edycji ,,Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach”, realizator projektu: Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi.
2) Zajęcie II miejsca w Finale Wojewódzkiego Konkursu ,,Bezpieczeństwo i higiena pracy”, organizator: Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu.
3) Średnia ocen za pierwszy semestr: 4,56
4) Ocena z zachowania za pierwszy semestr: wzorowa.

Anna Oborska – uczennica klasy III Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza w Mszczonowie
Osiągnięcia:
1) Laureatka Konkursu Polonistycznego, organizator Mazowiecki Kurator Oświaty.
2) Średnia ocen za pierwszy semestr: 5,4
3) Ocena z zachowania za pierwszy semestr: wzorowa.

Gabriela Gołyńska – uczennica klasy Va w Szkoły Podstawowej im. 25 Pułku Artylerii Pancernej w Mszczonowie
Osiągnięcia:
1) Laureatka III miejsca w Etapie Centralnym II edycji Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy
o Prawie dla szkół podstawowych, organizator Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.
2) Średnia ocen za pierwszy semestr: 5,09
3) Ocena z zachowania za pierwszy semestr: wzorowa.

Anna Laskowska – uczennica klasy IV Technikum w Zespole Szkół w Mszczonowie
Osiągnięcia:
1) Finalistka Wojewódzkiego Konkursu ,,Bezpieczeństwo i higiena pracy”, organizator: Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu.
2) Zajęcie 11 miejsca w finale VI Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, organizator: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.
3) Średnia ocen za pierwszy semestr: 5,13
4) Ocena z zachowania za pierwszy semestr: wzorowa.