Wydarzenia, Na sygnale

Akcja ,,Znicz 2017,,

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpocznie się wcześniej niż zazwyczaj. Już w piątek 27 października, więcej policjantów wyjedzie na drogi powiatu. Zwiększony ruch, korki, zdenerwowanie i zmęczenie to coroczna zmora kierowców.

Podczas zeszłorocznej 6 dniowej akcji na terenie całego kraju miały miejsce 534 wypadki, w których zginęło 49 osób, a 654 zostało rannych. Policjanci ponadto zatrzymali  ponad 1300 nietrzeźwych kierowców.

W dniach od 27 października do 2 listopada większa ilość policjantów pojawi się w rejonach cmentarzy, a także na głównych drogach. Ich głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa w dotarciu do celu. Wszędzie tam gdzie będzie to potrzebne policjanci będą kierowali ruchem, należy stosować się do ich poleceń, a ponadto być czujnym i zwracać uwagę na czasowe zmiany organizacji ruchu.

Oprócz bezpieczeństwa na drodze pamiętajmy też o zabezpieczeniu mieszkań przed włamaniami- sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi, poprośmy sąsiada o przypilnowanie  mieszkania. Kolejnym zagrożeniem są kradzieże, przede wszystkim kieszonkowe, warto schować cenne rzeczy do wewnętrznych kieszeni kurtek czy płaszczy, kobiety powinny pilnować aby ich torebki były zamknięte i trzymać je przed sobą. Czujność należy zachować także w środkach komunikacji miejskiej, gdzie tłok jest sprzymierzeńcem kieszonkowców.

asp. Agnieszka Ciereszko