Na sygnale

DWÓCH ZATRZYMANYCH Z NARKOTYKAMI

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie oraz kryminalni z komendy żyrardowskiej zatrzymali łącznie dwóch mężczyzn posiadających środki odurzające. Obydwaj mężczyźni zarówno 30 – latek jak i 45 – latek to mieszkańcy Żyrardowa.

W miniony piątek 20 października policjanci z Mszczonowa zostali wezwani do jednej z firm mszczonowskich, gdzie jeden z pracowników w trakcie pracy miał znajdować się w stanie po użyciu narkotyków. Podczas przeszukania szafki ubraniowej pracownika policjanci znaleźli torebkę z zawartością białego proszku w którym była amfetamina.

W sobotę natomiast 21 października kryminalni z Żyrardowa na ul. Mireckiego zauważyli  poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności 45 –  letniego mieszkańca Żyrardowa. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i pojechali wraz z nim do jego mieszkania po dowód osobisty. Jeden z policjantów w mieszkaniu zauważył wagę elektroniczną pobrudzoną białym proszkiem. Był to jednoznaczny sygnał dla kryminalnych, którzy natychmiast przystąpili do przeszukania podczas którego znaleźli dwie torebki z białym proszkiem. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono prawie 2 gramy proszku, który po przebadaniu narkotestem okazał się być amfetaminą.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. 45 – latek dodatkowo trafi do aresztu, gdzie odbędzie zaległą karę jednego roku pozbawienia wolności.

st. sierż. Emilia Wielorańska