Kultura i rozrywka

Kolędowanie z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

W niedzielne popołudnie, 17 grudnia, uczestnicy zajęć odbywających się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury zadbali o to, by wprowadzić mieszkańców w prawdziwie świąteczny nastrój. Tego dnia scenę MOK przejęli ci, którzy na co dzień doskonalą swoje artystyczne umiejętności w grupie wokalnej „Voice”, studiu piosenki „Wokaliza” oraz studiu tańca „Jazz”. Wspaniały koncert poprowadzili Iwona Skwarek i Piotr Sadowski – instruktorzy zajęć.

Widownia sali kinowej Ośrodka była wypełniona aż do ostatniego miejsca. Licznie zgromadzona publiczność przybyła by oklaskiwać występujących podczas Koncertu Bożonarodzeniowego – dzieci, młodzież a także dorosłych artystów. W programie nie zabrakło znanych, tradycyjnych kolęd takich, jak „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, jednak na zgromadzonych czekały także inne atrakcje. Podczas koncertu publiczność mogła także wysłuchać świątecznych piosenek, np. „Last Christmas” i „Coraz bliżej święta” oraz mniej znanych utworów takich, jak „Mario, czy ty wiesz?”. Swoją energią publiczność zarazili także tancerze – zarówno ci najmłodsi, jak też i ci już dorośli. Skomplikowana choreografia, świąteczne rekwizyty i piękna muzyka sprawiały, że na widowni uśmiech pojawiał się na każdej twarzy.

Na zakończenie koncertu wszyscy artyści wspólnie zaśpiewali piosenkę „Chcę z tobą spędzić święta”, która idealnie podsumowała muzyczne wydarzenie. Właśnie takie, jak ono, powinno być całe Boże Narodzenie – pełne radości i energii, rozśpiewane i wypełnione magią słów i melodii, które w sali MOK płynęły prosto z serc artystów.

Dagmara Bednarek, GCI