Aktualności, Na sygnale

„BEZPIECZNE FERIE 2018”

12 stycznia na terenie całego Mazowsza rozpoczęły się działania „Bezpieczne ferie 2018” i będą trwały aż do 28 stycznia. Przez cały ten okres żyrardowscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo szczególnie najmłodszych mieszkańców na terenie całego powiatu.

Dla wszystkich policjantów bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas spędzania ferii zimowych jest niezwykle ważne. Żyrardowscy funkcjonariusze już przed rozpoczęciem ferii uświadamiali mieszkańców powiatu o zagrożeniach, które mogą wystąpić w okresie zimowym. Ponad to zostały też przeprowadzone prelekcje w szkołach i innych placówkach mające na celu uzmysłowienie najmłodszym jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie podczas wymarzonego wypoczynku. W trakcie tych spotkań w szkołach i przedszkolach dzieci dowiedziały się jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami podczas zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych jak i w innych nie znanych im miejscach. Dodatkowo nasze pociechy uzyskały również wiedzę jak radzić sobie z silnymi mrozami, jak bezpiecznie bawić się oraz wskazane zostały objawy i sposoby pomocy osobom które zatruły się czadem. A na zakończenie przypomniane zostały numery alarmowe. A wszystko po to, by dzieci wypoczęły podczas ferii i całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Pamiętajmy, że czas ferii zimowych to nie tylko sezon wypoczynku dzieci na zimowiskach ale również pora zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Zadbajmy o to by maluchy całe i zdrowe dotarły na zimowy wypoczynek, jak również wróciły z  niego. Zatem, organizatorzy, opiekunowie lub rodzice wyjazdu na zimowisko mogą poprosić policjantów o skontrolowanie przewoźnika, przewożącego nasze dzieci na ferie. Należy wskazać miejsce, datę i godzinę  odjazdu autokaru po czym policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierowcy jak również stan techniczny pojazdu. Przede wszystkim to my dorośli zadbajmy o to by dzieci mogły czuć się bezpiecznie.

Organizacja miejsc kontroli autokarów na terenie KPP Żyrardów:

Żyrardów ul. Nowy Świat  k/supermarketu „LIDL”.

Tel. 046-858 21 40 – dyżurny

046 – 858 22 00

046 – 858 21 00

 

st. sierż. Emilia Wielorańska