Aktualności

JASEŁKA u OJCA PIO

W Święto Objawienia Pańskiego w wielu parafiach odbywają się Jasełka. Są one odgrywane na różne sposoby. Najbardziej widowiskowe są uliczne przedstawienia, zorganizowane z rozmachem, w formie „Orszaku Trzech Króli”. Jednak o wiele częściej tradycja kultywowana jest poprzez wystawianie kameralnych przedstawień, z reguły z udziałem najmłodszych artystów. Tak to też wygląda w Parafii pw. Świętego Ojca Pio, w której co roku opowieść o Narodzeniu Pańskim, a także przybyciu do stajenki betlejemskiej trzech monarchów lub inaczej mędrców, jest przedstawiana przez dzieci i młodzież uczniowską, skupioną w parafialnej Scholi.

Artystów do spektaklu przygotowują od lat katechetka Anna Matyjas i organista Mariusz Gajda. Nad całym przedsięwzięciem pieczę sprawuje, oczywiście, proboszcz ks. Sławomir Tulin.

Jasełka w kapicy Ojca Pio zostały odegrane także w tym roku. Nigdy jednak nie są one jednakowe. Za każdym razem zaskakują czymś nowym. Tegoroczne zostały wzbogacone opowieściami o tradycjach świątecznych z różnych państw. Artystyczny wysiłek młodzieży został zasłużenie nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność zebraną w parafialnej kaplicy. Na zakończenie przedstawienia wszyscy młodzi aktorzy, a także ich opiekunka Anna Matyjas, zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

MM