Na sygnale

JECHAŁ NA SĄDOWYM ZAKAZIE

Na początku okazało się, że 23-letni mężczyzna prowadzi pojazd pomimo sądowego zakazu. Następnie, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych a na koniec nie obyło się bez holowania.

W niedzielne popołudnie policjanci z mszczonowskiego komisariatu patrolując teren miasta zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen Vento. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził fakt, iż podobnym pojazdem w ostatnim czasie poruszali się sprawcy kradzieży paliwa. Mundurowi zdecydowali się zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Już po chwili wyszło na jaw, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, a żeby tego było mało 23-letni mieszkaniec Żyrardowa posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, co spowodowało że kierującemu został zatrzymany dowód rejestracyjny. Na tym jednak nie koniec policyjnej interwencji. 23-latek nie mógł kontynuować dalszej jazdy a że nie miał komu przekazać samochodu to na miejsce przyjechał po niego holownik.

Teraz młody żyrardowianin odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu, za co kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Emilia Wielorańska