Na sygnale

NIETRZEŹWI KIEROWCY SPOWODOWALI DWIE KOLIZJE

Tylko w weekend na terenie naszego powiatu doszło do kilku kolizji. Dwie z nich spowodowali kierowcy „na podwójnym gazie”. Zatrzymani zostali 27-letnia żyrardowianka i 38- mszczonowianin, oboje odpowiedzą za przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego.

W piątek (9 lutego) w nocy dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał informację o kolizji na ul. Jaktorowskiej. Policjanci po dojechaniu na miejsce dowiedzieli się, że młoda kobieta jadąc fordem uderzyła w znak, a następnie wjechała do rowu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. 27-letnia mieszkanka Żyrardowa straciła prawo jazdy, a przed sądem odpowie teraz za przestępstwo z art. 178a kk, za co grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (10 lutego) natomiast policjanci zostali wezwani do kolizji na krajowej „ósemce”, tam kierujący audi uderzył w jadącego przed nim forda. Jadący audi 38-latek okazał się nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał prawie 2,5 ‰ alkoholu. Jak się później okazało mężczyzna stracił już prawo jazdy, za jazdę „na podwójnym gazie”. 38-letniemu mszczonowianinowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Mimo, że w obu zdarzeniach nikt nie został ranny to apelujemy o rozsądek- wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie, także dla innych uczestników ruchu.