Aktualności

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

Ponad 4500 złotych straciła mieszkanka Żyrardowa, która uwierzyła oszustom. Żyrardowscy policjanci po raz kolejny przypominają, że wystarczy jeden telefon, by potwierdzić wiarygodność naszego rozmówcy i nie stać się ofiarą oszusta podającego się za policjanta lub wnuczka.

Wczoraj, do 58-letniej mieszkanki Żyrardowa zadzwoniła osoba, podająca się za policjanta. Osoba ta przedstawiła sytuację prowadzonej fałszywej akcji policyjnej prosząc kobietę o pomoc. Pokrzywdzona nabrała pewności , że faktycznie rozmawia z funkcjonariuszem policji i przekazała na konto oszustów swoje oszczędności.

W ten o to sposób przestępcy działający metodą „na wnuczka” wciąż oszukują starsze osoby na terenie Żyrardowa. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów.

Pamiętajmy o tym, że jeśli ktoś prosi o pieniądze przez telefon, to wtedy nie podejmujemy żadnych pochopnych działań. Nie informujemy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zachowując spokój zadzwońmy do kogoś z rodziny i zapytajmy to czy osoba, która prosiła nas o pomoc rzeczywiście jej potrzebuje.

Apelujemy o to aby każdy kto miał do czynienia z oszustami skontaktował się z prawdziwymi policjantami i opowiedział, co się wydarzyło. Każdy zapamiętany szczegół jest ważny i może przydać się do ustalenia i zatrzymania oszustów.

 

post. Monika Michalczyk