Uncategorized

VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

VIII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiRu Mszczonów zakończyły się zwycięstwem drużyny Orłów z Grodziska Mazowieckiego. W finale pokonali oni zespół Granatowych Milanówek 1:0. W małym finale naprzeciw siebie stanęli natomiast reprezentanci gminy Mszczonów – Diabły Grabce i TH GRYF Gardeja. Grabczanie zwyciężyli w tym pojedynku 3:1, zapewniając sobie tym samym trzecie miejsce.

Mistrzostwa odbyły się w niedzielę, 4 marca, na lodowisku mszczonowskich Term. Zmierzyło się w nich dwanaście zespołów. W pierwszej grupie eliminacyjnej zagrali: Raki Skierniewice, Wydry Tarczyn, Dziki Nowy Dwór Mazowiecki, Granatowi Milanówek, Kaczory Radziejowice i TH Gryf Gardeja. W drugiej grupie w systemie każdy z każdym znalazły się zespoły: Jeże Zgierz II, Diabły Grabce, Orły Grodzisk Mazowiecki, NGH Otwock, Jeże Zgierz I i Kojoty Głosków. Awans do pojedynków półfinałowych z grupy A wywalczyli: TH Gryf Gardeja i Granatowi Milanówek. Z grupy B z pierwszego miejsca awansowały Diabły Grabce, a z drugiego – Orły Grodzisk. W obu meczach półfinałowych zespoły teoretycznie słabsze, bo wchodzące do fazy półfinałowej z drugich pozycji, pokonały swych rywali stosunkiem bramek 2:1. Granatowi pokonali Diabły, a Orły Gryfa.

Zwycięstwo grodziszczan w VII edycji Amatorskich Mistrzostw potwierdziło ich wysoki poziom gry, utrzymujący się do lat. Trzeba podkreślić, że ten zespół już trzykrotnie zdobywał Puchar Dyrektora OSiRu Mszczonów.

Tegoroczne mistrzostwa zakończyły się galą wręczenia pucharów. Osobiście czterem najlepszym drużynom przekazał je dyrektor Michał Szymański. Na koniec hokeiści zapozowali do wspólnej fotografii, a następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia poszczególnych drużyn, które wywalczyły sobie prawo gry w wielkim i małym fiale.

MM

pełna galeria TU

Foto Kinga Banasiak