Wydarzenia, Kultura i rozrywka

Czadowe Warsztaty Wielkanocne

W ruch poszły farby, pędzelki, nożyczki i kleje. W Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów odbywały się warsztaty wielkanocne. Ruszyło ozdabianie jajek. To, w jaki sposób, jajka zostały udekorowane zależało tylko od wyobraźni uczestników.

Jak przygotować się do Świąt Wielkanocnych? Jakie tradycje są z nimi związane? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczestnicy Warsztatów Wielkanocnych zorganizowanych przez Gminne Centrum Informacji.  Tuż przed świętami (30.03) sala Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów wypełniła się dziećmi. Mogły nie tylko posłuchać ciekawostek o zbliżających się świętach, ale i własnoręcznie przygotować pisankę. Technika wykonania była dowolna. Jedni stawiali na tradycyjne malowanie jajek farbami. Inni postawili na decoupeage oklejając jajka serwetkami z motywami wielkanocnymi. Nie brakowało też takich, którzy łączyli te techniki. Uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci.

– Ozdabiam tak jajka pierwszy raz i bardzo mi się to podoba, to nic trudnego – mówi Amelka.

– Ja już kiedyś ozdabiałem jajka. Najtrudniejsze jest pierwsze malowanie. Trzeba pomalować całe jajko i nie ma gdzie go złapać, by się nie pobrudzić – mówi Dorian. – Te zajęcia są czadowe – dodaje.

Pomysłodawczynią zajęć i prowadzącą była Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji.

Tekst i fot. Jarosław Pięcek, GCI