Na sygnale

ZANIM KLIKNIESZ, SPRAWDŹ DWA RAZY CZY NIE PADNIESZ OFIARĄ OSZUSTWA

Oszustwa internetowe to zjawisko, które wraz z rozwojem technologii i pomysłowości ludzi staje się coraz trudniejsze do wykrycia. Dlatego tak ważne jest, by to właśnie Ci którzy szukają okazji w sieci upewnili się, że nie staną się ofiarami przestępstw.

Ile razy widzimy w Internecie hasło :”super okazja”, „super tanio” lub po prostu znajdujemy interesującą nas rzecz w bardzo atrakcyjnej cenie? Odpowiedź jest prosta : bardzo często. Równie często do żyrardowskiej komendy składane są zawiadomienia o oszustwach internetowych. Sposób działania? Zakup towaru z wymogiem zapłaty przed wysyłką. Efekt: brak kontaktu ze sprzedającym, brak pieniędzy i zakupionej rzeczy. 

akie przestępstwa są zgłaszane kilkanaście razy w miesiącu. Dlatego tak ważne jest by przy wizji okazyjnego zakupu pamiętać o zdrowym rozsądku. Sprawdźmy sprzedającego lub sklep internetowy, w którym kupujemy i zastanówmy się, czy klocki kupione 50 zł niż we wszystkich sklepach rzeczywiście będą okazją, jeśli na stronie internetowe nie ma adresu sklepu, telefonu, a zapłacić można jedynie przedpłatą.

st. asp. Agnieszka Ciereszko