Aktualności, Wydarzenia

Winne święto strzałem w dziesiątkę

Degustacje win, winobranie oraz gry, konkursy i występy towarzyszyły pierwszej edycji Święta Wina. Organizatorem imprezy była Winnica Dwórzno. Z zaproszenia do spędzenia sobotniego popołudnia w winnicy skorzystały setki osób.

– Nigdy nie sądziłem, że doczekam chwili, kiedy na terenie gminy Mszczonów będzie winnica – mówił podczas otwarcia Święta Wina, Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Jak wspominał produkcja wina nie jest mu obca, bo jako student pracował w winnicy we Francji. W sobotę (15.09) winnica w Dwórznie otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających. Pomysł zorganizowania Święta Wina, okazał się strzałem w dziesiątkę. Do Dwórzna zjechały setki osób. Można było spróbować prosto z krzaka malin oraz winogron, z których powstają wina. Rzesza chętnych czekała też na degustacje, podczas których można było nie tylko spróbować czterech rodzajów win ale również dowiedzieć się jak one powstają. Tajniki winiarskiej sztuki odsłaniał Wiktor Gowin, właściciel winnicy w Dwórznie. Opowiadał o procesie produkcji oraz wykorzystywanych w nim urządzeniach. Doradzał też jak degustować wino.

– Możemy do próbowania wina zaangażować wszystkie zmysły oceniając jego zapach, kolor i smak – mówił Wiktor Gowin.

Na uczestników imprezy czekała też moc atrakcji na scenie. Dzieci występami rodem z cyrku rozbawiali artyści. Najmłodsi mogli też szaleć na dmuchańcach. Atrakcją dla dzieci było również winobranie. Dzieci nie tylko własnoręcznie zrywały winogrona, ale też wyciskały z nich sok. Wszyscy mogli pobawić przy przebojach zespołu ABBA. Na tych, którzy zgłodnieli czekały foodtrucki.

– Święto Wina w Winnicy Dwórzno okazało się wielkim sukcesem, a to tylko dzięki, temu, że tak wielu gości przybyło, i że tak fajnie się bawili! Dziękujemy! Frekwencja na imprezie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, co było dla nas ogromnym wyzwaniem, zwłaszcza, że to pierwsza edycja naszego Święta Wina – podsumowują imprezę organizatory.

Jednocześnie zapowiadają już kolejną edycję w przyszłym roku.