Aktualności, Na sygnale

Ostrzeżenie! Dwie próby oszustw „na wnuczka” w ciągu jednego dnia

W piątek policjanci dwukrotnie reagowali na zgłoszenie dotyczące usiłowania oszustwa metodą „na wnuczka”. Na szczęście zarówno 70 i 79-latka wykazały się trzeźwością umysłu, sprawdziły przekazane telefonicznie informacje z rodziną i nie dały się oszukać.

Tylko w miniony piątek na telefony stacjonarne dwóch mieszkanek Żyrardowa zadzwonił mężczyzna informując o wypadku wnuczka. Obie kobiety miały wypłacić 20 tys. zł i przekazać w celu „załatwienia sprawy”. Zarówno 70, jak i 79-latka wykazały się trzeźwością umysłu i zweryfikowały telefoniczne informacje z najbliższymi dzięki czemu uniknęły straty oszczędności. Jedna z żyrardowianek „zaproponowała” również rzekomemu wnuczkowi, ze pieniądze zaniosą na komendę co nieco wypłoszyło osobę z drugiej strony telefonu. Policjanci prowadzą obecnie postępowanie, które wyjaśni czy obie kobiety miały paść ofiarą tych samych oszustów oraz kim oni byli.

Pamiętajmy, ze policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Każdą taką sytuację trzeba natychmiast zgłosić do najbliższej jednostki Policji dzwoniąc na nr alarmowy 997 lub 112.

st. asp. Agnieszka Ciereszko