Aktualności, Na sygnale

W terenie zabudowanym jechał 115 km/h

Wczoraj policjanci w Mszczonowie na ul. Grójeckiej zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem 40-latka, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna został ukarany mandatem, mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy.

W niedzielny poranek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie kontrolowali prędkość w miejscu, gdzie często dochodzi do przekraczania prędkości, na ul. Grójeckiej
w Mszczonowie. W pewnym momencie zauważyli pędzącego z dużą prędkością mercedesa, pomiar na laserowym mierniku prędkości wykazał 115 km/h, mimo że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący mercedesem 40-latek został ukarany mandatem karnym, mundurowi zatrzymali również jego prawo jazdy, które może stracić na 3 miesiące.

Jedną z głównych przyczyn wypadków w Polsce jest niedostosowanie prędkości, droga hamowania przy 50 km/h to około 30 m, przy 110 km/h to już 108 m, nawet najlepszy kierowca nie będzie w stanie zahamować gdy na drodze pojawi się przeszkoda. Warto o tym pamiętać, szczególnie w terenie zabudowanym.

st. asp. Agnieszka Ciereszko