Aktualności, Kultura i rozrywka

Wieczorne kolędowanie w bibliotece

Jasełka to nieodzowny element Świąt Bożego Narodzenia. Te odbywają się w szkołach i placówkach kultury i cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. O tym przekonać było się można podczas wieczoru kolęd, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie. Tu podczas godzinnego występu zagrały i zaśpiewały Zuza Durka (śpiew), Ola Krzyżanowska (gitara) i Dagmara Bednarek (saksofon).

Dziś spotykamy się w czasie radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Chcemy dzisiejszy wieczór wypełnić utworami, które w swojej treści niosą rozmaite emocje – od niepewności po radość z przyjścia Odkupiciela.” – mówiły przed występem artystki.

I to im się udało. Magiczny klimat Świąt odczuli wszyscy zebrani. Wśród 10 propozycji, jakie przygotowały dziewczyny, nie zabrakło zarówno tradycyjnych kolęd takich, jak „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mario, czy wiesz?” czy „Nie było miejsca dla Ciebie”, jak i bardziej współczesnych utworów, np. z musicalu „Metro”. Na koniec zabrzmiała niezwykle wzruszająca „Kolęda dla nieobecnych”, która przypomnieć miała o wszystkich tych, którzy odeszli.

Chciałyśmy podziękować wszystkim czytelnikom, którzy przychodzą do nas systematycznie i spotykają się z nami, za ten rok i wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Wszyscy jesteśmy zabiegani, zapracowani, a nasze kolędowanie to taki oddech, pozwalający na wczucie się w atmosferę Świąt. Myślę, że wyszło pięknie”. – powiedziała nam Anna Czarnecka, dyrektor Biblioteki.

Zuza, Ola i Dagmara w zamian za występ otrzymały świąteczne podarunki, a wszyscy zebrani pyszne pierniczki, przygotowane przez panie Bibliotekarki.

Biblioteka zaplanowała już kolejne świąteczne wydarzenia. Już w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z Mikołajem, podczas którego wystąpią aktorzy ze Studia Artystycznego Arlekin. Nie zabraknie również świątecznych gier i zabaw dla dzieci.

Iwona Weronika Sadowska